Grzejnik energooszczędny dla naiwnych

W ostatnim czasie zostało opublikowanych wiele informacji na temat grzejników energooszczędnych. Określenie “grzejnik energooszczędny” pojawia się zawsze w odniesieniu do grzejników elektrycznych.

Takie określenie to kłamstwo spotykane w informacji handlowej. Często taka informacja jest bezwiednie przekazywana dalej przez nieświadomych pracowników. Powoduje to że pojęcie grzejników energooszczędnych przenika do świadomości jako coś co faktycznie istnieje.

Grzejnik energooszczędny to językowa manipulacja bo on nie istnieje. Zadaniem kaloryfera jest zamiana energii elektrycznej na cieplną. Wytworzone ciepło uzupełnia straty wynikające z budowy pomieszczenia. Dlatego można mówić o budynku energooszczędnym ponieważ jeżeli jest dobrze zaizolowany koszty ogrzewania będą niższe.

W celu ograniczenia kosztów ogrzewania warto zadbać o odpowiednim zamontowaniu grzejnika, tak aby zapewnić właściwy przepływ powietrza. Regulator temperatury zapewni utrzymywanie właściwej temperatury. Przegrzanie pomieszczenia to zawsze zbędne wydatki. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć koszty ogrzewania warto wybrać grzejnik z zegarem programowalnym. Dzięki temu masz możliwość zaprogramować każdy dzień tygodnia i porę kiedy w budynku temperatura ma być na niższym poziomie. Najczęściej są to godziny gdy pomieszczenie nie jest używane.

Zobacz w poradniku filmowym jakie grzejniki elektryczne warto wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.