Purmo Aqulo F1P 90x260x2250mm, czyli kaloryfer kanałowy umocniony z wentylatorem.


Grzejniki kanałowe to idealny pomysł na grzanie w pomieszczeniach o znacznych przeszkleniach, jaki i tam gdzie brakuje przestrzeni na montaż kaloryferów ściennych. Jest tak, że w nowatorskich przestronnych wnętrzach grzejniki kanałowe to wyłączny klucz na zrekompensowanie wymagań pokoju na ciepło, ponieważ mają dużo wyższą wydajność niż tradycyjne grzanie grzejnikowe. Grzejniki montowane na ścianie o wysokiej wydajności cieplnej mają zwykle znaczne gabaryty i trudniej je wkomponować w przestrzenne pokoje.


Kaloryfery kanałowe| Purmo Aquilo F1P przeznaczone są do montowania w posadzkach grzanych wnętrz. Mocny wymiennik ciepła zamontowany jest w stalowej wannie, jaką wpuszcza się w przygotowanym do tego punkcie w podłodze. Kaloryfer ten zawiera ciche wentylatory w ilości dostosowanej do wielkości wymiennika, dające sztuczny obieg ciepła i przez to relatywnie wyższą wydajność cieplną grzejnika. Wzorem wskazanego typu grzejników podłogowych jest Purmo Aquilo F1P 140x260x1750mm.


By prawidłowo dopiąć kaloryfer do instalacji elektrycznej konieczny jest transformator, bo wentylatory zasilane są napięciem 12V. Prócz tego koniecznym osprzętem jest sterownik sterujący obrotami wentylatora. Producent oferuje zróżnicowane wersje wyposażenia w zależnosci od zaawansowania funkcji (regulator manualny, elektroniczny, z możliwością zdalnego sterowania).


Dopełniającym szczegółem, który należy umieścić na kaloryferze jest kratka osłaniająca. W tym wypadku producent również oferuje wielki zakres produktów – od kratek z drewna poprzez aluminiowe, aż do najwyższej jakości i wytrzymałości: ze stali nierdzewnej.